Zvezda skrenula sa dobrog kursa, Realu dovoljna četvrtina

Izabranici trenera Saše Obradovića pružili su veoma jak otpor favorizovanom rivalu i zaista imaju za čim da žale.

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da vežu drugu pobedu u Evroligi. Crveno-beli izgubili su od ekipe Real Madrida u Beogradu rezultatom 73:67  u osmom kolu elitnog takmičenja.

Crveno-beli su odigrali sjajno prvo poluvreme, u jednom trenutku imali i prednost od 13 poena, ali se sve "raspalo" u trećoj četvrtini, koju je madridski tim dobio rezultatom 23:11.
Borili su se domaći košarkaši u deonici odluke, pokušavali na sve načine da preokrenu meč u svoju korist, međutim “kraljevki klub” je odoleo pritisku i treću godinu zaredom slavio na gostovanju u Beogradu.

Tompkins je predvodio Real sa 14 poena, Rendolf je ubacio poen manje, a kod Zvezde najbolji je bio Lojd sa 22 poena. Dvocifren je bio još samo Volden sa 16 poen.

Real sada ima polovičan učinak, po 4 pobede i poraza, dok je Zvezda na skoru 3-5.