Izvor: FoNet
Najveći značaj celog procesa izrade medijske strategije je dijalog i jačanje poveranja, ocenila je Brnabić u Novom Sadu na savetovanju o izradi Medijske strategije.
Ona je navela da je svesna da postoje različita mišljenja o tome kakva je medijska scena u Srbiji danas i kako ona treba da izgleda za pet godina.
Ana Brnabić rekla je da veruje da svi zainteresovani za izradu medijske stratgije imaju isti cilj, a to je najviši standardi medijskih sloboda i medijske scene u skladu sa međunarodnim standardima.
"Jako nam je važno da čujemo komentare i sugestije i to pre svega od onih koji nisu članovi Radne grupe za izradu medijske strategije", istakla je Brnabić i dodala da joj je drago što niko nije odustao od dijaloga, jer se samo razgovorom može doći do rešenja.
Brnabić smatra da je proces izrade nove medijske strategije "inkluzivan" i da je to veliki iskorak u odnosu na dosadašnju praksi.
Ona je to ilustrovala činjenicom da po devet članova radne grupe dolazi iz redova države i novinarskih i medijskih udruženja.
Ovo za Vladu Srbije nije važna tema samo zbog evropskog puta nego zbog čitavog našeg društva, podvukla je Brnabić i istakla da je Vlada pokazala otvorenost, političku volju i dobru nameru za rešenje problema na medijskoj sceni o kojima se godinama, čak, nije ni govorilo.
Šef Misije OEBS u Srbiji Andrea Oricio je istakao značaj bezbednosti novinara kao preduslova za slobodu medija.
Oricio je pomenuo i da je najnovija ministarska konferencije OEBS, održana u Milanu, usvojila dokument o bezbednosti novinara.
Prema njegovim rečima, ulazi se u ključnu fazu izrade medijske strategije u Srbiji i OEBS je spreman da nastavi da pruža podršku.
Predsednik Radne grupe za izradu Medijske stratgije Dejan Stojanović je izrazio uverenje da će u januaru početi javna rasprava o novom dokumentu medijske strategije.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!