Zvezdi dovoljno jedno poluvreme

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su trijumfalni niz u domaćem prvenstvu. Crveno-beli upisali su sva tri boda na gostovanju Proleteru pobedivši rezutlatom 2:0, u meču 15. kola Superlige.
Ovo je jubilarni 100. trijumf beogradskog tima pod vođstvom Vladana Milojevića, a to je za rukom pošlo još jedino legendarnom Miljanu Miljaniću.
Novosađani su se pokazali kao tvrd orah. Domaći su dobro parirali šampionu u prvih 45 minuta, ali su crveno-beli u nastavku dodali gas i stigli do 13. pobede u prvenstvu.
Izabranici Valdama Miojevića su u prvom deleu meča uglavnom kružili oko gola portivnika, Proleter je dobro pokrivao prostor, pa su crveno-beli upituili svega jedan šut u okvor gola rivala za 45 minuta igra. U toj situaciji našao se Pavkov u 30. minutu, ali je golman Petrić odbranio njegov udarac.
Mogao je Proleter do vođstva u 36. minutu, posle dobre akcije. Babić se našao u idealnoj poziciji, ali je Milunović izblokirao njegov udarac.
U nastavku je Zvezda zaigrala mnogo agresivnije, a inicijativa gostiju isplatila su 59. minutu kada je posle akcije Simića koju je u gol pretvorio Garsija.
Zvezda je potom kontolisala ritam, a trener Milojević pogodio sa izmenama.
Tek što je ušao u igru, Jevtović je prošao po levoj strani, asistirao još jednom „rezervisti“ Boaćiju koji je postavio konačan rezultat.
Mogli su domaćini da prepoloe prednost Zvezde u 88. minutu, ali je Brazilac Leandro imao očajnu završnicu veoma dobre situacije.

Fudbaleri Crvene zvezde sada mogu da se posvete pripremi narednog evropskog izazova, duela sa Totenhemom u četvrtom kolu Lige šampiona.