Zvezda ubedljivo do trijumfa nad Cibonom

Zvezdini košarkaški su bili dobro šuterski raspoloženi, a najviše su im od ruke išle trojke. Utakmica je rešena rezultatom 86:72 za crveno-bele. Najbolji kod beogradskog tima bio je Pereroglu sa 15 poena, Čović je meč završio sa 14, a Beron sa 13 poena.

Crvena zvezda je pobedila Cibonu sa 86:72, u meču petog kola regionalne košarkaše lige. Crveno-beli su na gostovanju do trijumfa došli najviše trojkama, za koje protivnik nije imao dovoljno dobar odgovor.

Utakmica je počela u mirnom ritmu, obe ekipe su retko pogađale koš, a prva četvrtina se završila nerešenim rezultatom. U drugoj deonici košarkaši Zvezde uspevaju da podignu nivo svoje igre i da izgrade prednost koja je na poluvremenu iznosila osam poena.

Početkom druge polovine duela videli smo pravi šuterski obračun. Navijali su uživali u atraktivnim potezima, a koliko je Zvezda bila efikasna govori i podatak da su košarkaši ovog tima treću četvrtinu završili sa 12 trojki iz svega 15 pokušaja. Cibona je u poslednjoj četvrtini pokušala da stigne prednost crveno-belih, ali im u tome serija od 7:0 nije pomogla, a sve što su domaćini uspeli je da priđu na zaostatak od tri poena. U završnici je usledila nova ofanziva Zvezde, koja je donela i ubedljivu prednost na kraju.

Najbolji kod beogradskog tima bio je Pereroglu sa 15 poena, Čović je meč završio sa 14, a Beron sa 13 poena. Kod Cibone istakao se Bundović sa koševima za 15, Kovač je imao 14, a Rebec 11 poena.

Cibona – Zvezda 72:86
(18:18, 17:25, 21:25, 16:18)
Cibona: Bilinovac 4, Rebec 11, Katić 3, Bundović 15, Vucić 2, Kovač 14, Novačić 5, Prkačin 7, Rozić 2, Ljubičić 2, Ramljak 7, Gibson.
Crvena zvezda: Kuzmić 9, Čović 14, Braun 9, Perperoglu 15, Lazić, Faje 9, Beron 13, Gist 8, Dženkins 9, Dobrić, Simanić, Jovanović.