Zvezdin veliki korak za eliti

|   Slajder
Prvak Srbije suočio se sa ranim golom protivnika. Međutim, Zvezda je brzo uočila mane u defanzivnoj igri Švajcaraca i uspela da preokrene rezultat. Bili su crveno-beli na pragu velike pobede, ali je odluka iz VAR sobe direktno uticala na krajnji ishod.

Fudbaleri Crvene zvezde napravili su veliku korak ka plasmanu u grupnu fazu Lige šampiona. Crveno-beli remizirali su na gostovanju Jang Bojsu rezultatom 2:2, u prvom meču baraža za ulazak u elitno takmičenja.

Prvak Srbije suočio se sa ranim golom protivnika. Međutim, Zvezda je potom uočila mane u defanzivnoj igri Švajcaraca i uspela da preokrene rezultat. Bili su crveno-beli na pragu velike pobede, ali je odluka iz VAR sobe direktno uticala na krajnji rezultat.

Krenulo je veoma jakom početnom incijativom rivala, koji je posle svega sedam minuta igre stigao do vođstva, nakon lepe akcije i gola Asalea.  Taj pogodak naterao crveno-bele da odvažnije krenu ka golu rivala. Iz minuta u minut Zvezda je igrala smelije i odvažnije. Takav pristup doneo je veoma značajan gol u gostima, a za radost igrača našeg šampiona pobrinuo se Degenek u 18. minutu. Jang Bojs je uzvatio, ali je Borjan bravuroznim intervencija u 26. minutu održao svoj tim u egalu. Izabranici Vladana Milojevića su uz dobar protok lopte na sredini terena uspevali da organizuju nekoliko opasnih polukontri, a protnivnička odbrana imala je mnogo sreće u 36. minutu. Marin je matirao golmana rivala, ali je Lustenberg izbacio loptu sa gol linije. I do odlaska na odmor igralo se sa dosta tempa, a najbolju priliku imao je Engolemeu, međutim Borjan je nastavio seriju sjajnih intervencija.

Zvezda je pokazala u prvom delu da može da se nadigrava sa naugodnim rivalom, a onda je početkom drugog zadala veliku udarac rivalu. Svoje veče iz snova imao je Zvezdin novalije Garsija, koji je sjajno ispatio akciju i preciznim udarcem postigao zlatan vredan gol na svom debiju.

Zvezda je potom povukla loš potez i stala u defnazivu. Domaći su dodavali gas, a njihova inicijativa ispatila se u 75. minutu, kada je Boaći skrivio jedanaesteras, koji je dosuđen pose pregledavanja snimka. Nažalost, Borjan je ovog puta bio nemoćan pa je rezervista Giljom Oro doneo egal.

Do kraja nije bilo promena, i zaista ostaje velika žal za propuštenom šansom. I pored toga fudbaleri Zvede imaju rezultat koji im daje velike šanse naredne nedelje u revanšu na stadionu “Rajko Mitić”.