Srpski paraolimpijci osvojili još jedno svetsko zlato (video)

Treću uzastopnu zlatnu medalju u streljaštvu reprezentacija Srbije u sastavu Zdravko Savanović, Dejan Jokić i Dragan Ristić, osvojila je uz novi svetski rekord od 1.907,3 kruga. Dosadašnji rekorderi bili su Britanci, koji imaju za 0.9 krugova slabiji rezultat.

Reprezentacija Srbije u parastreljaštvu uspela je da odbrani titulu ekipnog prvaka sveta. Naš nacionalni tim novo najsjajnije odličje osvojio je u disciplini gađanje vazdušnom puškom iz ležećeg stava.

Reprezentacija je na Svetskom prvenstvu u Sidneju nastupila u sastavu Zdravko Savanović, Dejan Jokić i Dragan Ristić. Treću uzastopnu svetsku medalju naš trio osvojio je uz novi svetski rekord od 1.907,3 kruga. Dosadašnji rekorderi bili su Britanci, koji imaju za 0.9 krugova slabiji rezultat.

Srpski paraolimpijci prethodne zlatne medalje u ovom sportu osvajali su 2018. u Južnoj Koreji i pre toga na Evrospkom prvenstvo u Beogradu.

Ranije su sportisti Srbije osvojili jos dve medalje na Svetskom prvenstvu u Sidneju. Živko Papaz je osvojio srebro u gađanju malokalibarskim pištoljem na 25-metarskom strelištu, a isto odličje uzeo je i Dragan Ristić u disciplini vazdušna puška.