Španija posle peteraca prekinula dominaciju Srbije na EP

Pored izvanrednog golmana protivnika Pineda još jedan od razloga našeg poraza su “žuti minuti” tokom druge deonice kada je Španija zahvaljujući seriji 4:0, najpre preokrenula, a potom obezbedila dva gola viška.

Najbolji vaterpolisti Srbije neće braniti zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Dominaciju našeg tima na šamionatima Starog kontinenta prekinula je selekcija Španije, koja je savladala naš tim u veoma napetom četvrfinalu. Regularni deo meča završen je rezultatom 6:6, a pobednika je odlučila penal lutrija u kojoj su vatepolisti rivali imali više sreće  i na kraju slavili sa 3:4.
Epitet junaka ”crvene furije” definitivno je zaslužio golman Pitedo, koji je začarao svoju mrežu tokom regularnog dela, da bi potom odbranio peterac  Mandiću, što je uz pogođenu prečku Prlainovića našu selekciju ostavilo bez šanse da se bori za peto uzastopno zlato na Evropskim prvenstvima.
Pored izvanrednog Pineda još jedan od razloga našeg poraza su “žuti minuti” tokom druge deonice kada je Španija zahvaljujući seriji 4:0, najpre preokrenula, a potom obezbedila dva gola viška.
Drugo poluvremen donelo je rovovsku borbu u bazenu. Naš tim je itekako pojačao agresivnost u odbrani i dopustio rivalu svega jedan gol za 16 minuta igre. Međtuim, to nije bilo dovoljo da se izbriše definicit iz druge deonice, imao je naš tima nekoliko prilika da ponovo preuzme vođstvo, ali je golman Pineto bio nepremostiva prepreka. Na kraju je još jedan meč velikih rivala ponovo odlučivala penal serija, a Šapanci su konačno dočekali da upišu prvu pobedu nad Srbijom na Evropskim prvenstvima.
U regularnom toku Mandić je bio trostruki strelac za Srbiju, dok su po jedan gol postigli Ranđelović, Jakšić i Ćuk. Kod Španije Sanahuja i Perone po 2 gola,
“Delfinima” sada ostaje borba za plasman od 5. do 8. mesta, a sledeći rival našem timu biće slabiji iz četvrtfinanog duela Hrvatska - Grčka.