Šok u Novom Mestu: Krka pobedila oslabljenu Zvezdu (video)

"Odigrali smo stvarno loše u drugom poluvremenu. Postoji mnogo problema, neke odluke moraju da se donesu. Videćemo šta će biti", zaključio je posle poraza trener Milan Tomić. U nastavku regionalnog takmičenja crveno-beli dočekuju Megu. Pre ove utakmice Zvezdu, takođe na domaćem terenu odnosno u dvorani "Aleksandar Nikolić", očekuje duel Evrolige u kojem je protivnik Barselona.

Crvena zvezda je izgubila od Krke u meču trećeg kola regionalne ABA košarkaške lige. Utakmica u Novom Mestu završena je sa 79:77 za domaći tim, a ovim neuspehom Zvezda je nastavila seriju slabih rezultata u svim takmičenjima.

Crveno-beli su bili dominantniji sastav, vodili tokom čitavog meča, sve do poslednje četvrtine, u kojoj su košarkaši Krke jednostavno šokirali goste iz Beograda. Trener Milan Tomić je u Sloveniju otputovao sa značajno oslabljenim timom, u kojem nije bilo Bilija Berona, Derika Brauna i Džejmsa Gista.

Ako se na izostanak nekoliko važnih igrača doda i slaba partija Čarlsa Dženkinsa, koji je tokom utakmice samo tri puta šutirao na koš i pri tome nijednom nije pogodio, poraz u završnici meča i nije čudan.

Istakao se Nikola Jovanović, koji je u odustvu standardnih prvotimaca dobio prvu priliku od početka sezone i uspeo na sjajan način da je iskoristi. Tokom meča sa Krkom ubacio je 16 poena, uz sedam skokova, ali se mora priznati i da je usporio tokom drugog poluvremena.
Lorenco Braun je postigao 12 poena i sedam asistencija, Perperoglu je imao koševe za 14.

Kod domaćina, koji je tokom drugog poluvremena postepeno gradio veliki preokret, najefikasniji je bio Glen Kouzi sa 20 poena, devet asistencija i četiri skoka. Marko Jošilo je veče završio sa 19 poena u Zvezdinom košu, a imao je i tri skoka.

Trener Crvene zvezde bio je opravdano veoma nezadovoljan učinkom u Novom Mestu.

"Čestitao bih Krki na odličnoj utakmici i pobedi. Odigrali smo stvarno loše u drugom poluvremenu. Postoji mnogo problema, neke odluke moraju da se donesu. Videćemo šta će biti", zaključio je posle meča Milan Tomić.

U nastavku regionalnog takmičenja crveno-beli dočekuju Megu. Pre ove utakmice Zvezdu, takođe na domaćem terenu odnosno u dvorani "Aleksandar Nikolić", očekuje duel Evrolige u kojem je protivnik Barselona.

Krka - Crvena zvezda 79:77
(17:20, 20:25, 18:16, 24:16)
hala: Leon Štukelj, Novo Mesto
sudije: Sreten Radović, Jakub Zamojski, Matej Špendl

Krka: Kouzi 20, Marineli 0, Škedelj 1, Đapa 0, Fifolt 0, Balažič 9, Jošilo 19, Rakićević 0, Lapornik 5, Ramljak 9, Laval 14, Osolnik 2; trener: Simon Petrov

Crvena zvezda: Čović 2, L. Braun 12, Perperoglu 14, Davidovac 8, Nenadić, Lazić 2, Faje 6, Dobrić 5, Dženkins 0, Simanić 9, Jovanović 16, Odžo 3; trener: Milan Tomić