Sadik i Suma "ugasili požar"

Crno - belii nisu blistali ni na ovom meču, ali su upisali pobedu koja vraća mir u njihove redove i daje motivaciju za još bolja izdnaja u finišu prvog dela sezone.

Fudbaleri Partizana vratili su se na pobednčki kolosek. Crno-beli slavili su na gostovanju Radu rezultatom 1:2, u meču 20. kola Superlige.

Izabranici Sava Miloševića su uspeli da se konsoliduju posle veoma teškog perioda. Crno -belii nisu blistali ni na ovom meču, ali su upisali pobedu koja vraća mir u njihove redove i daje motivaciju za još bolja izdnaja u finišu prvog dela sezone.
Posle perioda dominacije i nekoliko propuštenih prilika, mreža domaćeg tima zatresla se u 33. minutu kada je Sadik trzajem glavom poslao lotu u mrežu “građevinara”. Ipak, radost gostiju trajala je svega stotinak sekundi. Usledio je dobar napad domaćina, a Stojković je u poslednjem trenutku izbacio loptu u korner posle pokušaja Trufunovića.
Upravo posle tog kornera domaći su stgli do egala, Riznić je dobro skočio i zatresao mrežu Partizana.
Činilo se da će crno-beli ponov igrati sa živcima svojih navijača, međtuim takav epilog sprečio je Suma. Odlični vezista pogodio je posle prve akcije svog tima u nastavku.  Posle drugog gola crno-belih tempo je opao, a opasnije rival bio je Rad koji je u periodu od 72. do 77.minuta imao dve veoma dobre prilike.
Partizan je ovom pobedom napravio lepu pozivnicu za svoje navijače za meč kojim će staviti tačku na ovosezonske nastupe na evro sceni. Podsetimo, crno-beli će u četvrtak dočekati ekpu u Astane u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope.