Partizan režirao spektakularnu uvertivu za nastup na „Teatru snova“

Izabranici Sava Miloševića pokazli su reakciju nakon bolnog poraza na Banovom brdu i efikansom igrom napravili odličnu uvertiru gostovanje Mančester junajtedu u Ligi Evrope.

Fudbaleri Partizana vratili su se na pobednički kolosek. Crno-beli savladali su ekipu Vojvodine pred svojim navijačima ubedljivim rezultatom 4:0 u derbiju 15. kola Superlige.
Izabranici Sava Miloševića pokazli su reakciju nakon bolnog poraza na Banovom brdu i efikansom igrom napravili odličnu uvertiru za nastup na “Tertru snova”, odnosno gostovanje Mančester junajtedu u Ligi Evrope.

Partizan je boljih pola sata igre krunuisao pogotkom Natha sa penala u 29. minutu. Jedanestercu je prethodio prekršaj Devetaka nad Ostojićem.
Izraelac je porukao ponovo bio koban po izabranije Nenada Lalatovića. Najpre je Sadik promešao odbranu gostiju, a potom je lopta stigla do Natha koji je ponovo bio nepogrešiv.
I drugo poluvreme je startovalo u sličnom ritmu, Partizan je napao protivnika od prvog sudijskog zvižduka, što je kao rezultat donelo evrogol Saše Zdjelara u 48. minutu.
Potom su usledili minutu najbolje igre fudbalera Vojvodina.  U kolosalnoj šansi u 58. minutu našao se  Đuričin, koji je  promašio prazan gol. Potom je udarac okušao i Drinčić, ali nije bilo promene rezultata.

Promena je došla u 69. minutu, ali na drugoj strani. Tačku na ubedljivo izdanje crno-belih na ovom meču stavio je Sadik,  lepim i preciznim udarcem sa petnaestak metara.
Partizan se ovim trijumfom primakao trećeplasiranoj Vojvodini na bod zaostatka, uz meč manje I itekako popravio raspoloženje pred put u Mančester.