Odličan start Srpkinja u drugoj fazi Svetskog prvenstva

Naše dame savladale su selekciju Južne Koreje rezultatom 36:33 i osvojile dva boda koja ih ostavljaju u trci za plasman na kvalifikacioni olimpijski turnir, ali i polufinale planetarnog šampionata.

Najbolje rukometasice Srbije uspešno su započele takmičenje u drugoj fazi Svetskog prvenstva u Japanu. Naše dame savladale su selekciju Južne Koreje rezultatom 36:33 i osvojile dva boda koja ih ostavljaju u trci za plasman na kvalifikacioni olimpijski turnir, ali i polufinale planetarnog šampionata.
Izabranice Ljubomira Obradovića odigrale su odličan meč, u kome su diktirale tempo i držale rivala na pristojnoj distanci. Korejke su samo tri puta uspele da stignu do izjednačenja i to u uvodnoj fazi utakmice, a kada je Srbija prvi put stekla dva gola prednosti i do kraja meča je kontrolisala dešavanja na terenu.
Naša selekcije je bila veoma efikasna u prvom poluvremen, više puta je ima po sedam golova prednosti, a posle 30 minuta igre rezutlat je glasio  21:16 za Srbiju. U nastavku je bilo i +8, a Južna Koreja je u završnici utakmice uspela da se približi na tri gola, ne i da ugrozi pobedu naše reprezentacije.
Jelena Lavko je bila najefikasnija sa 7 golova i to bez promašaja! Slađana Pop-Lazić je takođe bila bez promašaja sa 5 golova, dok je Željka Nikolić imala isto toliko sa samo jednim promašajem, kao i Trifunovićeva, dok je 5 golova iz 8 šuteva imala i Liščevićeva.
Na drugoj strani, Rju je imala čak 10 pogodaka, Šin 6, koliko i Li, a Gvon 4.
U narednom kolu, već u ponedeljak Srbija, u istom vremenu od 7 sati po srednjeevropskom vremenu igra sa Nemačkom.