Novogodišnji poklon navijačima: Partizan ubedljiv protiv Primorske (video)

Primorska je sezonu počela kao najprijatnije iznenađenje, ali su u drugom meču sa Partizanom košarkaški iz Slovenije poraženi sa 81:61. Crno-beli su posle ovog trijumfa uspeli da se izjednače sa Cedevita Olimpijom u broju pobeda i sada sa ovom ekipom dele prvo mesto na tabeli.

Partizan je odneo još jednu ubedljivu pobedu u regionalnom košarkaškom takmičenju. Crno-beli su u poslednjem meču u 2019. godini nadigrali Primorsku sa 81:62, čime su se odužili ekipi iz Slovenije za poraz u drugom kolu prvenstva.

Primorska je važila za najprijatnije iznenađenje ABA lige, ali su vremenom počeli da beleže i slabije rezultate, a imaju problem i sa osipanjem tima zbog finansijskih problema. Crno-beli su posle ovog trijumfa uspeli da se izjednače sa Cedevita Olimpijom u broju pobeda i sada sa ovom ekipom dele prvo mesto na tabeli.

Utisak posle meča u Beogradu je da oba tima nisu pokazala najbolju moguću igru, što se posebno videlo na početku, koji je obeležio dosta laganiji ritam. Košarkaški Primorske su neko vreme pružali dobar otpor, ali je on vremenom opao pa su crno-beli dobili prvu četvrtinu sa četiri poena prednosti. U drugoj deonici igrači trenera Trinikijerija još više su podigli nivo svoje igre, zbog čega su na poluvreme otišli sa prednošću od devet poena.

Primoska je imala priliku da izjednači, najviše zbog raspoloženog Vončine, ali je u odlučujućim momentima na scenu stupio Novica Veličković i sjajnom igrom ponovo uvećao prednost domaćina. Pokušaji gostiju da smanje razliku trajali su i tokom poslednje četvrtine, ali bez vidnog rezultata.

Kod Partizana najviše koševa postigao je Tomas, koji je meč završio sa 15 poena i devet skokova. Po devet poena ubacili su Veličković, Zagorac i Gordić. U timu Primorske koševe za po 15 poena dali su Vončina, Barić i Marinković.

Primorska – Partizan 81:62
19:16, 20:14, 24:16, 18:16

Partizan: Volden 8, Zagorac 9, Pejdž 5, Gordić 9, Jaramaz 6, Veličković 9, Birčević 2, Reding 5, Janković 4, Tomas 15, Trifunović 5, Mozli 4; Trener: Andrea Trinkijeri

Primorska: Horvat 0, Barič 15, Kosi 3, Ciani 0, Lazić 4, Marinković 15, Hodžić 6, Dimec 4, Nemanič 0, Vončina 15; Trener: Andrej Žakelj