Novakov čas tenisa za plasman u polufinale

Od početka susreta se videlo da je Đoković daleko kvalitetniji od Rusa Karena Hačanova. Meč je završen sa 6:2 i 6:2, posle nešto više od sat vremena igre. Srpski teniser u polufinalu igra sa boljim iz duela Monfis-Gaske.

Novak Đoković je u polufinalu turnira u Dubaiju. Do plasmana u završnicu takmičenja iz serije 500 srpski teniser je stigao trijumfom nad Rusom Karenom Hačanovim.

Novak je duel rešio sa 2:0, u setovima 6:2 i 6.2. Meč je trajao tačno sat i šest minuta i može se reći da je naš predstavnik u Dubaiju do pobede stigao ekspresno i bez većih problema.

Od početka do kraja videlo se da je Đoković daleko kvalitetniji. Već u trećem gemu prvog seta oduzeo je servis protivniku za vođstvo od 3:1, na šata se nadovezao gotovo neverovatnom serijom i brzo poveo sa 5:1. Tek kod ovog rezultata došlo je do opuštanja u igri najboljeg tenisera sveta, što je Hačanov pokušao da iskoristi, iako je samo uspeo da produži prvi set, da bi ga na kraju ubedljivo izgubio.

U drugoj deonici Đoković je rano došao do novog brejka, čime je najavio da neće biti drame oko pitanja pobednika. Slično kao i kod prvog seta, srpski teniser je poveo sa 3:1, posle čega je bez problema priveo duel kraju.

Đoković se u polufinalu sastaje sa boljim iz četvrtfinala Monfis – Gaske.