Nole u finalu!

Novak Đoković će i ove godine biti akter finalnog meča na turniru u Partizu. Najbolji teniser savladao je u polufinalnom susret Grigora Dimitrovima rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (5), 6:4, i tako izborio priliku da se bori za svoju petu titulu u na prestižnom Masteru u prestonici Francuske.
Prvi set doneo je izjednačenu borbu. Đoković i Dimitrov su držali svoj servis, nedozvoljavajući rivalu nijednu brejk loptu, tako da je ovoj deo igre odličivao 13. gem. Kljični momenat tog dela igre bio je pri rezultatu 5:4 za Dimitrova. Borba je trajala više od 30 udaraca, a Bugarin je konačno popustio izbacivši lopticu u aut. Od te greške nije se oporavio, pa su i naredna dva poena pripala Đokoviću koji je poveo sa 1:0, posle skoro sat vremena igre.
Neizvesno je bilo i na staru drugog seta, a onda se Đokoviću ukazala šansa, koju on nije ispustio. Nole je iskoristio drugu brejk loptu za odizimanje servisa i kako se ispostavilo napravio ključnu prednost na putu ka pobedi.