Moćna odbrana donela pobedu u Evroligi

Duel u Milanu je rešen rezultatom 77:67 za goste. U Zvezdi je najbolji bio Lorenzo Braun sa 21 poenom. Beron je postigao 17. Derik Braun je takođe imao dvocifren učinak sa koševima za 12 poena. U Armaniju bolji od ostalih bio je Serhio Rodriges sa ubačenih 14 poena.

Crvena zvezda je nastavila pobednički niz u Evroligi. Košarkaši Dragana Šakote trijumfovali su nad Armanijem na gostujućem terenu u meču 12. kola evropskog takmičenja.

Duel u Milanu je rešen rezultatom 77:67 za goste. Zvezda je do nove pobede stigla pre svega jakom odbranom, a zanimljivo je da je ovo peti put da su crveno-beli savladali Armani u isto toliko međusobnih mečeva. Ekipa iz Beograda popravila je skor u Evroligi i sada ima pet pobeda i sedam poraza.

Neizvesna borba na parketu vodila se sve do treće četvrtine u kojoj su crveno-beli uspeli rezultatski da se "odlepe" i u jednom trenutku steknu i dvocifrenu prednost. Prethodno je prva četvrtina pripala gostima veoma tesnim rezultatom, a sličan odnos snaga bio je i u drugoj deonici koju su dobili košarkaši Armanija. Posle Zvezdine ofanzive u završnici treće četvrtine domaćin je pokušao da uzvrati serijom, ali je odbrana tima Dragana Šakote dobro radila svoj posao.

U nastavku takmičenja Crvena zvezda će dočekati Baskoniju.

Armani Milano – Crvena zvezda 67:75
(18:20, 22:19, 10:18, 17:20)
Armani: Dela Vale, Mek, Biliga, Moraskini, Rol, Rodriges, Tarzuski, Nedović, Burns, Vajt, Bruks, Skola; Trener: Simone Pjaniđani
Crvena zvezda: Kuzmić, D. Braun, Čović, L. Braun, Davidovac, Faje, Beron, Dobrić, Gist, Dženkins, Simanić, Odžo; Trener: Dragan Šakota