Francuska slavi Umtitija i plasman u finale

Reprezentacija Francuske prvi je finalista Svetskog prvenstva u Rusiji. “Trikolori” su u polufinalu pobedili selekciju Belgije sa 1:0, a novi heroj ove zemlje sigurno je Umtiti, koji je u 51. minutu zatresao mrežu protivnika.

Mora se priznati da je Belgija pokazala bolji utisak od Francuske na početku susreta. Prilika Azara ipak nije realizovana, ali je pomogla “Trikolorima” da se osveste i zaigraju angažovanije, a na kraju i preuzmu terensku inicijativu. Kurtoa je i u ovoj utakmici bio na visini zadatka i u više situacija isljučivo svojim umećem uspeo da, makar privremeno sačuva mrežu Belgije.

Početak drugog poluvremena prilično je ličio na start utakmice. Ipak, jedna trenutak nepažnje uspeo je da iskoristi francuski fudbaler Grizman je dobro izveo korner, a loptu je glavom dočekao Umtiti i spretno je poslao u protivnički gol. Belgijski selektor izmenama pokušava da pojača napada, ali za to, kako se ispostavilo, jednostavno nije bilo dovoljno vremena. Francuzi su čak imali i priliku da udvostruče prednost u završnici.

Drugo polufinale Svetskog prvenstva igra se u sredu, a sastaju se Engleska i Francuska.

Francuska - Belgija 1:0

Umtiti 15
Francuska: Loris – Pavar, Varan, Umtiti, Ernandes – Pogba, Kante, Matuidi (Toliso 86) – Grizman, Mbape, Žiru (N'Zonzi 85)

Belgija: Kurtoa – Aldervireld, Kompani, Vertongen – Vitsel, Felaini (Karasko 80), Dembele (Mertens 60) De Brejne, Šadli (Batšuaiji 91), Azar – Lukaku