Fantastična futsal predstava: Srbija posle prekreta do veoma važne pobede

Naši momci su time obezbedili plasman u plej-of, dok će im za direktan odlazak na Mundijal biti potrebna pobeda u velikom derbiju sa Španijom.

Najbolji futsaleri Srbije upisali su i drrgu pobedu na elitnom kvalifikacionom turniru za odlazak na Svetsko prvenstvo koji se održava u Nišu.Posle trijumfa nad Ukrajinom,  “orlovi” su savladali selekciju Francuske rezultatom 4:2. Naši momci su time obezbedili plasman u plej-of, dok će im za direktan odlazak na Mundijal biti potrebna pobeda u velikom derbiju sa Španijom.
Sudar “orlova i “trkolova u skoro popunjenom “Čairu” doneo je svu magiju igre na “petoparcu”. Publika je uživala u velikoj borbi, koju je začini preokret našeg tima, a da će sve prštati u ovom duelu videlo se na startu utakamice kada su Fracuzi jasno stavili do znanja da će igrati na sve ili ništa, budići da su u prvom susetu na turniru izgubili od Španije.
Bolji početak rivala doneo je loptu u mreži našeg tima nakon udarca Lutina u trečem minutu. Gosti su ubrzo moglu da dupliraju prednost, ali je Petrov izbacio lotpu sa gol linije. To je bio poziv da se naši momci što pre oslobode pritiska. Konačno je usledio jedan dobar napad naše ekipe, prva prva šansa i odmah gol, nakon što je Rakić spretno reagovao u šestom minutu.

Usledio je period igre sa dosta grešaka u organizaciji napada i jednog i drugog tima. Srbija je dodala ga su finišu provg dela igre i pretila dobrim pokušajima iz daljine, a potom je dočekala crveni karton rivala i sjajnu šansu da u posledja dva minuta poluvremena stigne do preokreta. Zbog kazne Francuska je u tim momentima imala igrača manje u polju. Publika je bila na nogama, međutim “trikolori” su se čudesno odbranili i uspeli da sačuvaju egal na kraju prvih 20 minuta igre.
Drugi deo meča počeo je identičnom situacijom sa kraja prvog. Ovog puta Rakić je dobio crveni karton, a Francuzi priliku da dva minuta napadaju sa igračem više. Za razliku od protivnika, naš tim nije izdržao u defanzivi pa je Remizer pogodio za novo vođstvo rivala u 23. minutu.
Uskoro novi problemi za Srbiju, igranje rukom i penal, međutuim golman Momčiloivć ostavio je naš tim u igri zahvajujući  odbrani u 28. minutu. Ngala je šutirao, naš čuvar mreže na sjajan način motivnisao svoje saigrače za borbu u odlučujućim minutima meča. Polse svega nekoliko sekundi usledia je odlučna akcija našeg tima, koju je kapitet Simić krunisao izjednačujućim golom. Usledio je još jači pritisak našeg tima, najpre dve kolosalne šanse, a onda i konačn reokeet koji je doneo gol Tomića u 33. minutu meča. Francuzi su odmah okrenuli nadadima, poslednja dva minuta su odigrali sa petoriocm u polju, međtuim naši momci su presekli njihov poslei napad i preko Aleksića pogodili prazan gol za veliki pobedu i krunu sjajnog meča u “Čairu”

Odlučujući bitku naš tim će imati u meču sa semostrukim prvakom Evrope selekcijom Španije.

Da li će naša selekcija obezbedili direktan plasman na naredni Mundijal videćemo posle duela sa selekcijom Španije, koji je na programu u utorak od 20.30 minuta u dez dieleme prepunom “Čairu”.