Dva lica Kecmanovića u porazu od Nadala

U svom najvećem izazovu u dosadašnjoj karijeri Kecmanović se oslobodio pritiska tek od finiša prvog seta, međutim to nije bilo dovoljno protiv jednog od najboljih tenisera sveta.

Miomir Kecmanović nije uspeo da napravi novi podvig. Talentovani srpki teniser okončao je takmičenje na turniru u Akapulku porazom od Rafaela Nadala. Donedavno prvi reket sveta slavio je u meču osmine finala rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 7:5
Nadal je krenuo agresivno i brzo stekao 5:0. Kecnanović je prekinuo ovu seriju sa dva vezana gema, ali je Španac odmah vratio brejk i time okončao prvi set u svoju korist.
Drugi set doneo je daleko neizvesniju borbu. Naš teniser je dobro parirao, uspeo je da uzvratio ribrejkom, pa je  posle uspešnog svog servis gema izjednačio na 5:5. Ipak, Španac je ponovo dodao gas te je u 12. gemu stigao do novog oduzetog servisa, čime je zaključio borbu u ovom duelu.

Nadal će u četvrtfinalu igrati protiv Sunvu Kvona iz Južne Koreje.