Dončić pomera granice, Guduriću sedam minuta

Maverikse je do pobede ponovo predvodio fenomenalni Slovenac, koji je svojom partijom u Teksasu stigao do mesta u istorji Dalasa.

Košarkaši Dalasa savladali su na gostovanju ekipu San Antonija rezultatom 103:109.
Maverikse je ponovo predvodio fenomenalni Luka Dončić, koji je svojom partijom u Teksasu stigao do mesta u istorji Dalasa. Mladi Slovenac je za 37 minuta na parketu postigao 26 poena, uz 10 skokova i 14 asistencija.
Sa 21. tripl-dablom u karijeri u dresu Dalasa, Dončić se već u svojoj drugoj sezoni izjednačio sa legendarnim Džejsonom Kidom na prvom mestu večne liste ove franšize.
Pored Dončiča, u pobedi nad San Antonijom istako se i Kristaps Porzingis, koji je upisao 28 poena i 12 skokova. Boban Marjanović nije nastupao na ovoj utakmici.
U poraženom sastavu istakao se Demar Derozan sa 27 poena, osam skokova i devet asistencija.
Memfisa našeg Marka Gudurića pretrpeo je 30. poraz u sezoni izgubivši od Hjustona ubedljivim rezulatom 140: 112.
Rokitste su predvodili Rasel Vestrburk i Džejms Harden, a dva igrača zajedno su ubacila 63 poena.
Vestbruk je završio susret sa 33 poena, dok se Harden zaustaivo na 30. Na drugog strani, Gudurić je odigaosedam minuta i ubacio je dva poena uz tri skoka. Najbolju rolu u poraženom timmu pružio je Dilon Bruks sa 22 poena, dok je Jonas Valančijunas ostvario dabl-dabl od 16 poena i 10 skokova.