Đoković u finalu (video)

Najbolji teniser sveta je u polufinalu pobedio Gaela Monfisa rezultatom 2:6, 7:6 i 6:1. Đoković je neočekivano loše odigrao prvi set osvojivši samo dva gema, a drugi je morao da rešava u taj brejku. U trećem setu Novak je potpuno dominirao, prepustivši Monfisu samo jedan gem.

Novak Đoković se plasirao u finale ATP turnira u Dubaiju pobedom nad Francuzom Gaelom Monfisom 2:1 (2:6; 7:6; 6:1), a za titulu će se u nedelju boriti protiv Grka Stefanosa Cicipasa.

Monfis je servirao više asova (8:5), ali je napravio šest duplih greška više (1:7), dok je ukupnom skoru osvojenih poena Đoković ostvario presudnu razliku (103:95).

“Imao sam sreću da pronađem načine da se vratim u drugi set. Imao sam set lopte na 5:4 i 6:5. Gael je igrao fantastično, nikad bolje. Jako ga je teško probiti kada igra onako u odbrani. Žao mi je zbog njega, njegov nastup je bio izvanredan Pretpostavljam da je danas bio jedan od mečeva kada sam morao da bude miran u teškim trenucima. Nisam imao mnogo uspeha sa set loptama, mnogo propuštenih šansi”, rekao je posle meča srpski teniser.

Đokovića u nedelju u finalu očekuje Stefanos Cicipas koji je u prvom polufinalom meču u dva seta pobedio Britanca Dana Evansa (6:2; 6:3).