Čelična odbrana i odlični Beron zapečatili sudbinu Zenita

Do druge vezane pobede u elitnom takmičenju tim Dragana Šakote je stigao zahvaljujući sjajnom odbranom u drugom poluvremenu meča, o čemu svedoči podatak da je protivnik u tom periodu postigao svega 18 poena, ali i sjajnim rolama Bilija Berona i Lorenca Brauna.

Košarkaši Crvene zvezde upisali su sedmu evroligašku pobedu. Crveno-beli savladali su na gostovanju ekipu Zenita rezultatom 65:58, u meču 16. runde nadmetanja.
Nakon sigurnog počekta i timke igre u provj deonici, Zvezda je ušla u problem i dopustila rivalu da napravi seriju 13:0. Ipak crveno-beli su uspeli da odgovore, te su do odlaska na odmor spustili razliku na tri poena.
Početak nastavka obeležila je rastrzana igra sa malim bojem poena, a onda je na scenu stupio Bili Beron. Sjajni Amerikanac je trojkama i prodorima pokrenuo svoj tim i doveo ga do rezultatkog preokreta. Zvezda je preuzela kontorlu i uz odlučnu odbranu držala košarkaše Zenita na distanci. Boraun je u tim momentima odlično komandovao igrom svog tima, dok je Beronova trojka u finišu i definitivno presudila u korist gostiju.
Beron je odigrao gotovo bez greške, upisao je 26 poena, uz samo jedan promašaj iz igre i zabeležio čak 34 indeksna poena, dok je Braun ubacio 18 uz šest asistencija.
Na drugoj strani, Ostin Holins je postigao 14 poena , a Vil Tomas 11 poena.
Zvezda je ovom pobedom ostala u trci za ulazk među osam najboljih timova Evrolige, a u narednom kolu dočekuje ekipu Bajerna, u meču koji je na programu 2. januara 2020.