Čaba Silađi osvojio zlato na Svetskom kupu u Berlinu

Pre prvog mesta u Berlinu, Silađi je osvojio i dva srebra na Svetskom kupu u Budimpešti, zbog čega je ranije već obezbedio olimpijsku normu.

Plivač Srbije Čaba Silađi osvojio je zlatnu medalju na Svetskom kupu u Berlinu. Silađi je najsjajnije odličje osvojio u disciplini 50 metara prsno, a ovu deonicu je isplivao za 27 sekundi i 18 stotinki.

Trka na 50 metara je bila prilično dramatična do kraja. Borba za prvo mesto vodila se do poslednjeg momenta, a Silađi je od drugoplasiranog Holanđanina Arne Kaminga bio brži za tri stotinke. Treći je stigao Danac Tobijas Bjegr sa 43 stotinke zaostatka.

Pre prvog mesta u Berlinu, Silađi je osvojio i dva srebra na Svetskom kupu u Budimpešti, zbog čega je i ranije obezbedio olimpijsku normu.