Ajntraht prošao dalje, Kostić asistirao za prvi gol

Nakon prve utakmice šesnaestine finala Lige Evropa u kojoj su slavili sa 4:1, fudbaleri Ajntrahta su odigrali nerešno u revanšu sa Salcburgom. U borbi za plasman među osam najboljih Ajntraht igra sa Bazelom.

U poslednjoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope Ajntraht je igrao nerešeno sa Salcburgom, rezultatom 2:2. Imajući u vidu da je ekipa iz Frankfurta pobedila sa 4:1 u prvom meču, remi je Ajntrahtu doneo plasman u osminu finala takmičenja.

Tim Salcburga je na domaćem terenu očekivano od početka zaigrao krajnje ofanzivno kako bi imao šansu da stigne zaostatak iz prvog susreta. Nadu da bi mogli gledati takav scenario navijačima je dao igrač domaćih Ulmer, koji je u desetom minutu susreta doneo vođstvo.

Mogli su domaći fudbaleri do novog pogotka, ali je to sprečio golman Ajntrahta sa nekoliko odličnih odbrana. Rezultat je izjednačio Silva u 30. minutu na asistenciju srpskog fudbalera Filipa Kostića koji je majstorski centrirao.

Vreme je prolazilo, a nade je bilo sve manje za Salcburg. Novo vođstvo domaćinu doneo je Ongene u 71. minutu, ali je Silva novim golom ponovo izjednačio u 83.

U borbi za plasman među osam najboljih Ajntraht igra sa Bazelom.