ABA: Posle Zvezde Primorska iznenadila i Partizan

Najveći problem na ovom gostovanju crno-beli su imali u napadu, dok su sa druge strane domaći košarkaši pogađali u najvažnijim momentima. Meč u Kopru je završen sa 68:56 za domaćina. Partizanu je ovo prvi poraz u novoj sezoni.

Posle sjajnog početka sezone u regionalnom i evropskom takmičenju, košarkaši Partizana su pretpreli i prvi poraz. Crno-beli su izgubili na gostovanju Primorskoj. Utakmica drugog kola ABA lige u Kopru završena je sa 68:56 za domaćina.

Posle Crvene zvezde nedavno u Superkupu, aktuelni prvak Slovenije uspeo je da iznenadi i ekipu Partizana. Kopravni su od početka meča krenuli sa odličnom igrom, a zanimljivo je da su vođstvo imali praktično od starta do kraja.

Najveći problem na ovom gostovanju crno-beli su imali u napadu, dok su sa druge strane domaći košarkaši pogađali u najvažnijim momentima. Primorska je najviše trojkama ubedljivo dobila prvu četvrtinu. Košarkaši trenera Trinkirerija uspeli su donekle da podignu nivo svoje igre u drugoj četvrtini, ali ne dovoljno za izjednačenje.

Na početku drugog poluvremena Primorska je ponovila sjajnu igru iz prve četvrtine, što je domaćoj ekipi omogućilo da još jednu deonicu ubedljivo dobije. Borbena igra Partizana u poslednjoj četvrtini stigla je prekasno i osvajač ovogodišnjeg ABA Superkupa je na kraju morao da se pomiri sa porazom.

Kod Primorske najviše se istakao Lens Heris sa 17 poena i šest skokova. Žan-Mark je ubacio 13, a Marko Jagodić-Kuridža je imao dabl-dabl učinak od 11 poena i 12 skokova.

U Partizanu najbolji je bio Rade Zagorac sa deset poena i četiri skoka.

Primorska – Partizan 68:56
(22:14, 14:14, 20:11, 12:17)
dvorana: Bonifika arena, Koper
sudije: Sreten Radović, Uroš Nikolić, Vladan Šundić

Primorska: Holt, Heris, Čakarun, Barič, Kosi, Lazić, Marinković, Hodžić, Jagodić-Kuridža, Dimec, Šiško, Vončina; Trener: Jurica Golemac

Partizan: Volden, Zagorac, Pejdž, Gordić, Parahovski, Jaramaz, Miletić, Veličković, Birčević, Janković, Pejners, Mozli; Trener: Andrea Trinkijeri